aktualne
DomůRady a TipyDobrý životopis je základ úspěchu radí vyhledávač práce Jobsi.cz

Dobrý životopis je základ úspěchu radí vyhledávač práce Jobsi.cz

-

Pro uchazeče, kteří se ucházejí o nové pracovní místo, je nezbytností sestavit a rozeslat profesní životopis. Ale bez ohledu na to, jaké zaměstnání hledáte, dobře sestavený životopis může být velkou výhodou. “Životopis ukáže potenciálním zaměstnavatelům nejen to, kdo jste, ale i co jste dosáhli a proč zrovna vás potřebují” připomíná Ing. Ludmila Šťastná , ze společnosti 123jobs Media, významného e-commerce developera.

 
Sepsání životopisu

Na začátek životopisu uveďte své celé jméno, adresu, telefonní číslo (pozor na správný formát) a svojí aktuální e-mailovou adresu. Uveďte také, o jakou práci se přesně ucházíte. Napište, jakého vzdělání jste dosáhli, a uveďte podrobně všechny kurzy, školení a schopnosti související s prací, kterou chcete získat. Popište vaše dosavadní pracovní zkušenosti. No neuvádějte jen to, co jste dělali, ale i co jste dosáhli a jakým přínosem jste byli pro vašich předchozích zaměstnavatelů. Zdůrazněte také ty aspekty vašeho předchozího zaměstnání, které vás kvalifikují na práci, o kterou se ucházíte. Připojte do dokumentu informace o svých vlastnostech, zájmech a zálibách. Jelikož potřeby firem jsou různé, možná budete muset svůj životopis pokaždé trošku přizpůsobit.Životopis versus první zaměstnání?

Je to tak! Možná jste už dělali spoustu věcí, které se dají považovat za pracovní zkušenosti. Patří mezi vaše záliby například práce se dřevem či oprava starých automobilů? Můžete to zmínit. Zapojovali jste se do nějaké dobrovolnické práce? Uveďte, o jaký druh práce šlo a co jste dosáhli.

Moderní vyhledávač práce Jobsi.cz patří do velké skupiny náborových aplikací společnosti 123jobs Media s.r.o. . Společnost mimo vyhledávačů práce provozuje známé pracovní portály a hodnotící aplikace na recenze firem. Aplikace společnosti najdete i v zahraničí pod globálním názvem MyJobsi.

Must Read

- Reklama -PR článek