aktualne
DomůRady a TipyI digestoře mohou vypadat krásně

I digestoře mohou vypadat krásně

-

Do každé kuchyně, dokonce i do té, ve které se vaří pouze sporadicky, patří digestoř. Nejen, že odsává pachy vznikající během vaření, ale také páru, která by jinak zvyšovala vlhkost v bytě a poskytovala ideální prostor pro zdraví nebezpečné plísně. Nemluvě o tom, že vlhkost se také negativně podepisuje na snížené životnosti kuchyňského nábytku.

Tipy na designově zajímavé kousky

Kdo si nechtěl pořídit digestoř kvůli jejímu vzhledu, už tak učit může. Na trhu se totiž nachází řada opravdu povedených designových kousků.

  • Digestoř EMPIRE VIP KD 527090 – komínová digestoř v provedení černého skla působí velmi moderně a nadčasově. Má nastavitelný časovač v rozsahu deset až 60 minut a ovládat se dá s elektrickým ovládáním s LED displejem.
  • Digestoř CATA CLASICA Bílá 600 – digestoř, která si přímo říká o instalaci do bílých kuchyní. Designově povedený zlatý proužek podtrhne celý vzhled.
  • Digestoř EMPIRE KD 303060 – rustikální komínková digestoř již sama o sobě působí velmi zajímavě. Díky nemořené bukové liště, která je určena pro individuální barevné doladění podle materiálu kuchyně, se jedná o značně povedený produkt.
  • Digestoř EMPIRE KD 317060 Bílá – méně je více a tato digestoř je toho důkazem. Jednoduchý bílý styl je nadčasový a hodí se do téměř každé moderní kuchyně.

Podle čeho dále vybírat digestoř

Design by neměl být tím hlavním, podle čeho budete digestoř vybírat. V první fázi si musíte říct, kam ji umístíte a podle toho vyberete vhodný typ. Vybírat budete buď z odtahových digestoří, které odvádějí vzduch pomocí komína nebo odtahového potrubí, nebo z recirkulačních digestoří, u kterých není žádné potrubí potřeba, protože vzduch vrací zpět do místnosti přes filtry s aktivním uhlím. Digestoře se dále dělí na podskříňkové, výsuvné, komínové či vestavné. Digestoř může být také rohová, ostrůvková nebo klasická ke zdi.

Hlavním kritériem výběru by měl být sací výkon. Čím budete mít kuchyni větší, tím vyšší by měl sací výkon být. Neméně důležitými kritérii jsou energetická náročnost a hlučnost. Hlučnost by neměla přesáhnout 55 dB. V neposlední řadě se zajímávejte o šířku digestoře, a to v závislosti na šířce varné desky. Digestoř by nikdy neměla být užší.

Digestoř se může být opravdu ústředním prvkem kuchyně, proto ji vybírejte pečlivě.

Must Read

- Reklama -PR článek