aktualne
DomůRady a TipyJak na rozsáhlejší opravdu dřevěného schodiště pomocí štěpů

Jak na rozsáhlejší opravdu dřevěného schodiště pomocí štěpů

-

Dřevěné schody potřebují čas od času renovaci. Jak navrátit zašlému a prošlapanému dřevu opět zářivý lesk a přirozenou krásu? Naši odborníci radí, jak provést renovaci dřevěných schodů pomocí štěpů.

Co jsou dřevěné nášlapy

Dřevěné nášlapy jsou použité pro obložení schodů a jedná o stranu, která je pro schodiště pochozí. Pro výrobu nášlapů se často používá dřevo, vinyl, plovoucí podlaha nebo dlaždice. Nejoblíbenějším materiálem je však dřevo. To po určitém čase vyžaduje renovaci. Renovace dřevěných schodů je účinná i u schodů, které jsou výrazně poškozené.

Renovace dřevěných schodů pomocí štěpů

Pokud jsou dřevěné nášlapy opravdu silně poškozené, pak je nutné provést kompletní renovaci schodiště. I s velmi poškozenými nášlapy si umí naši podlaháři poradit. K tomuto účelu použijeme příslušné stroje i materiál.

Renovace dřevěného schodiště vyžaduje broušení. Na pomoc si bereme speciální stroje, které sbírají piliny do speciálního pytle. Piliny později smícháme s tmelem a použijeme pro vyplnění prasklin nebo opravy hran. Po broušení na rozbitá místa lepíme štěp. Použít lze i disperzní lepidlo, my však respektujeme přírodní materiál, proto se vždy přikláníme, pakliže to situace dovolí, použít štěpy.

Velkou pozornost věnujeme lakům a olejům

Drobné barevné nerovnosti korigujeme užitím laku či lazury. Dřevo se ještě ošetřuje v rámci finální úpravy lakem. Pro finální úpravu dřevěného schodiště používáme kvalitní pochozí laky, které jsou protiskluzové. Lak použitý na schodišti nesmí klouzat, jinak budou rekonstruované schody nebezpečné.

Co dělat s hodně poničeným schodištěm

Renovace dřevěných schodů se občas neobejde bez výměny stupnice. Pokud je dřevo popraskané nebo mechanicky hodně poničené, naši odborníci doporučí jeho výměnu. Tu provedeme šetrným způsobem. V těsné blízkosti odřízneme poškozené dřevo, abychom získali prostor pro upevnění dřevěných lišt, které poslouží k uchycení stupnic nových.

Must Read

- Reklama -PR článek