aktualne
DomůZahradaJak reklamovat použité zboží

Jak reklamovat použité zboží

-

Mnohým lidem se zdá výhodné nakoupit zboží již použité a ušetřit tak cenné výdaje. K tomu, aby obchod byl opravdu výhodný ale potřebujete znát některé základní informace. Mezi ně patří vědomost toho, jak probíhá případná reklamace. Reklamovat vadu použitého zboží můžete stejně jako v případě zboží nového. 

Kdo alespoň jednou nekoupil starší kus nábytku, zachovalé oblečení, boty nebo třeba ojeté auto? Nákup věci z druhé ruky může být značně výhodný, ovšem má i svá rizika, o kterých je dobré mít povědomí.

Co o zboží zjistit předem

Výhodná cena je primárním lákadlem nákupu použité věci. Ale nenechte se zmást a rozhodně si kvůli tomu nepořizujte zajíce v pytli! Naprosto ideální je si řádně prověřit prodejce včetně toho, co přesně si plánujete zakoupit.

U prodejce je v první řadě na místě vyhledat si recenze na internetu a zjistit, jak poctivý daný člověk je, případně jak řeší reklamace. To se vám zadaří většinou u firmy (recenze firem), ale v případě soukromého a třeba i jednorázového prodejce to už půjde hůře.

Nejprve si zboží pečlivě prohlédněte a nechte si od prodejce popsat a ukázat všechny jeho nedostatky. Tyto nedostatky by měly úměrně odpovídat tomu, jak dlouho a jak často bylo zboží používáno. Pokud nakupujete přes internet, požadujte detailní fotky a není ani špatné si vyžádat doklad o nákupu. Čím dražší zboží je, tím opatrnější by mělo prověřování stavu být. Naprosto nejlepší je sepsat si kupní smlouvu, která stav zboží v době prodeje bude detailně popisovat. Ale i u věcí běžnějších, jako je například oblečení, kabelky nebo boty, se vyplatí uložit si původní inzerát s popisem věci nebo také vaši korespondenci s prodávajícím, kde stav věci přímo uvádí. Mohlo by se to totiž hodit při uplatnění práva na reklamaci. V případě uplatnění reklamace záleží na tom, kde jste nakupovali, tedy hlavně od koho.
Hodnotící portál Aplikant.cz od společnosti 123jobs media nabízí nezávislé a přehledné hodnocení firem a recenze firem na jednom místě. Přidat recenzi můžete snadno pomocí formuláře a podělit se tak o své názory a zkušenosti.

123jobs

123jobs media

123jobs recenze

123jobs media recenze

Must Read

- Reklama -PR článek